خطبه اول

اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِی هَدَانَا لِهَـذَا وَمَا کنَّا لِنَهْتَدِی لَوْلا أَنْ هَدَانَا اللّهُ[1]ثمّ الصلاة و السلام علی سیّدنا و نبیّنا و حبیب قلوبنا و طبیب نفوسنا و شفیع ذنوبنا أبوالقاسم المصطفی محمد (ص) و علی آله الأطیبین الأطهرین سیّما بقیة الله فی الأرضین.

اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَلْتَنظُرْ نَفْسٌ مَّا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ»[2]عِبَادَ اللَّهِ أُوصِیکمْ و نَفسِی بِتَقْوَی اللَّه و ملازمة أمره و مجانبة نهیه و تَجَهَّزُوا عباد اللَّهُ فَقَدْ نُودِیَ فِیکُمْ بِالرَّحِیلِ[3]وَ تَزَوَّدُواْ فَإِنَّ خَیْرَ الزَّادِ التَّقْوَی

همه شما برادران و خواهران بزرگوار و نمازگزار و خودم را در این روز شریف به پارسائی و پرهیزکاری، اجتناب از هوا و هوس‌های نفسانی و عمل به فرمان‌های خداوند توصیه و سفارش می‌کنم. امیدواریم خداوند به‌تمامی ما توفیق بندگی خالصانه خویش عنایت بفرماید.

معاد، محور اول سوره مبارکه غاشیه

سوره مبارکه غاشیه که دارای آثار و برکات فراوان و مضامین بلندی است، با قیامت شروع می‌شود و با قیامت نیز خاتمه می‌یابد. خداوند متعال در ابتدای سوره مبارکه غاشیه اشاره به یکی از نام‌های قیامت اشاره می‌کند و می‌فرماید: «هَلْ أَتَاک حَدِیثُ الْغَاشِیةِ»[4]؛ آیا می‌دانید که در جلوی روی شما و در انتظار شما حادثه بزرگی با عنوان قیامت و داستان غاشیه هستو با این سؤال درباره قیامت توجه انسان‌ها را به حادثه بزرگ قیامت جلب می‌کند.

گروه‌های مختلف انسان‌ها در روز قیامت

انسان‌ها در آن صحنه عظیم قیامت به دو گروه تقسیم می‌شوند: گروهی با چهره‌های پژمرده و افسرده و تاریک در محضر خداوند حضور پیدا می‌کنند و گروه دوم کسانی هستند که با چهره‌های شاداب و بانشاط و روشن در محضر خداوند حضور پیدا می‌کنند. سرنوشت گروه اول جهنم و عذاب سوزان خداوند است و سرنوشت گروه دوم بهشت و رضوان بی‌کران الهی است.

توحید، محور دوم سوره مبارکه غاشیه

خداوند متعال در سوره مبارکه غاشیه پس از به قیامت و معاد، اشاره‌ای به آیات خدا و توحید می‌کنند و می‌فرمایند: «أَفَلَا ینظُرُونَ إِلَی الْإِبِلِ کیفَ خُلِقَتْ»[5]؛ آیا نگاه نمی‌کنید به مظاهر عالم و جلوه‌های گوناگون آن‌که چگونه دست قدرت خدا این نظام شگفت‌انگیز را برپا کرده است؟ این آیه شریفه بیانگر این مطلب است که قدرت و عظمت خداوند در چهره‌های گوناگون تجلی پیدا کرده است.

اهمیت نقش پیامبر در محور سوم سوره مبارکه غاشیه

خداوند متعال در محور سوم سوره مبارکه غاشیه به پیامبر و رسول گرامی خود حضرت محمد مصطفی (ص) خطاب می‌کند که نقش پیامبران الهی، یادآوری توحید و معاد و روز قیامت به مردم است.

ارکان سعادت بشریت

اساس سعادت بشریت در دو رکن توحید و معاد نهفته است. به‌بیان‌دیگر نقش پیامبر خدا، کتاب‌های آسمانی و پیامبران الهی این است که مبدأ و معاد را به انسان تذکر دهند و متوجه به اموری کنند که اصل آن در وجود و ذات ما موجود است.

مأموریت مهم پیامبران الهی

ذِکر نسبت به پیامبر گرامی اسلام و کتاب‌های آسمانی و قرآن عزیز این نکته را می‌رساند که اصل دین در ذات شما وجود دارد که در آیه شریفه «فِطْرَةَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیهَا»[6]به آن اشاره فرموده است. حقیقت دین و معارف بلند الهی در وجود انسان‌ها نهفته است و پیامبران و کتاب‌های آسمانی برای کنار زدن پرده‌ها و گشودن دیده‌ها مبعوث شده‌اند تا انسان‌ها حقیقت را دریابند. سؤال‌های موجود در قرآن کریم دارای معانی بسیاری است و انسان‌ها را به‌جای مجهولی ارجاع نمی‌دهند.

حقایق اصلی و اصول بنیادین دین در ذات انسان‌ها موجود است و چیزی پنهان از ذات و فطرت انسان‌ها نیست، منتها گردوغبارها مانع اتصال انسان به حقیقت الهی می‌شود. کار پیامبران و اولیای الهی و کتب آسمانی این است که یادآور آن شوند.

پذیرش حقایق الهی اجبار نیست!

خداوند متعال نمی‌خواهد با الزام و اکراه کسانی را به دین وادار کند و اگر اراده الهی این بود که همه انسان‌ها با جبر مؤمن شوند، بااراده خود همگان را مؤمن می‌کرد. ارزش انسان این است که بااراده و آگاهی خود و آزادانه راه حق را برگزیند و انتخاب کند زیرا خداوند می‌توانست جبر را در عالم حاکم کند. تمام عالم جبری در برابر عالم اراده انسان حقیر است و خدا ارزشی در انسان قرار داده است و به او اراده، آزادی و حق انتخاب داده است. اگر کسی از مسیر اراده عبور کند و با آگاهی و آزادی راه حق را برگزیند، به مقامی دست می‌یابد که هیچ‌کس به‌پای او نخواهد رسید.

ملائکه نزد خداوند جایگاه بالایی دارند اما زمانی که پیامبر خدا بااراده خود در مرحله ملائکه و بالاتر از او می‌رسد فضیلت زیادی دارد و لذا خداوند می‌توانست همه بشریت را به‌گونه‌ای خلق کند که راه حقیقت را در جلو پایشان به‌صورت جبری بگذارد ولی این امر مقرر نشده است زیرا حکمت بزرگی وجود دارد که باعث ارزش دادن به انتخاب انسان می‌شود. قرار این عالم اراده و انتخاب است و این در عالم دارای ارزش است که افرادی در عالم پیام رسول گرامی اسلام و پیامبران الهی را بشنوند و انتخاب کنند و لذا می‌فرمایند «لَّسْتَ عَلَیهِم بِمُصَیطِرٍ»[7]و نمی‌خواهد انسان‌ها با جبر در کار خیر قرار بگیرند. سپس ادامه می‌دهند «إِلَّا مَن تَوَلَّی وَکفَرَ فَیعَذِّبُهُ اللَّهُ الْعَذَابَ الْأَکبَرَ»[8]و می‌فرمایند تو یادآوری کن اما سود یادآوری تو برای کسانی است که اولوالألباب باشند.

کسی که به پیام الهی پشت کند و با لجاج و عناد آن را دنبال نمی‌کند و از آن روی می‌گرداند، نفعی از تذکر پیامبر نخواهد برد.

شرط سودمندی از تذکر پیامبر

خداوند متعال در آیه دیگر می‌فرماید: «مَا یذَّکرُ إِلاَّ أُوْلُواْ الأَلْبَابِ»[9]؛ ما قرآن را عرضه کردیم اما کسانی که صاحب عقل هستند بیدار خواهند شد.» عقل در اینجا به لُب تعبیر شده است و مراد از آن، عقل سالمی است که به مغز مسائل می‌پردازد نه عقل‌های سطحی امروزه بلکه منظور عقل بلندی است که افق حقیقت عالم را می‌نگرد. کسی که اهل توجه به حقیقت عالم است و با نگاه بلند به این عالم و جهان می‌نگرد پیام رسول گرامی اسلام را می‌شنود.

کسی که در دل گوهر اراده به خداوند دارد و اسیر عالم مادی نیست، پیام را می‌شنود. عده‌ای از انسان‌ها در پوسته عالم طبیعت مانده‌اند و سعی ندارند از آن بیرون بیایند که در این صورت پیام بی‌فایده است زیرا در دل را به روی هر حقی بسته است و همانند ابوجهل، ابوسفیان، مشرکان، منافقان و کسانی که نمی‌خواهند بشوند از شنیدن حقیقت سرباز می‌زنند. تذکر پیامبر گرامی و اولیای اسلام مربوط به زمانی است که انسان‌ها نیز به آن دل بسپارند. خداوند متعال در سوره مبارکه می‌فرماید« سَیذَّکرُ مَن یخْشَی وَیتَجَنَّبُهَا الْأَشْقَی»[10]آنکه در دل ترس و نگرانی نسبت به آینده وجود دارد این پیام را خواهد شنید اما انسانی که سرگرم بازی دنیاست، هیچ نگرانی نسبت به آینده ندارد و چیزی نخواهد فهمید.

جمله بسیار زیبایی که از پیامبر گرامی اسلام نقل‌شده است که می‌فرماید: «اگر قبل از اینکه وحی بر من نازل بشود به شما می‌گفتم دشمنی پشت این کوه به شما حمله خواهد کرد، نزدیک شما آتشی وجود دارد و خودتان نمی‌دیدید آیا بر من اعتماد می‌کردید؟ همه گفتند بله پیامبر امین خداست. سپس پیامبر فرمود من الآن هم مبعوث شده‌ام تا بگویم خطر نزدیک شماست چرا بیدار نمی‌شوید.»

عاقبت ستمکاران در سوره مبارکه غاشیه

عاقبت کسانی که پشت کردند و قرار ندارند حرف نو و جدیدی را بشنود «إِلَّا مَن تَوَلَّی وَکفَرَ فَیعَذِّبُهُ اللَّهُ الْعَذَابَ الْأَکبَرَ»[11]خداوند آنان را به عذاب بزرگی عذاب می‌کند و سخت‌ترین عذاب‌ها را به او می‌چشاند. ظالمان و ستمگرانی که سرگرم مستی‌های خود شدند و از عدل و توحید و خداوند و حقیقت روی‌گردان شدند، خداوند متعال عذاب سخت‌تر را به آنان می‌چشاند.

بازگشت به‌سوی خداوند

خداوند متعال در آخر سوره مبارکه غاشیه دومرتبه صحبت معاد را به میان می‌آورد و می‌فرماید: «إِنَّ إِلَینَا إِیابَهُمْ ثُمَّ إِنَّ عَلَینَا حِسَابَهُمْ»[12]؛ بازگشت آنان به‌سوی ماست و حساب آنان بر ما خواهند بود.» کلمه إیاب در قرآن کریم تنها در همین سوره مبارکه به‌کاررفته است ولی کلمه مترادف آن رجوع می‌باشند و درمجموع این دو آیه حدود 60 بار در قرآن کریم آمده است. تمام اعمال انسان‌ها در پیشگاه خداوند ردیف می‌شود و مورد بازخواست قرار می‌گیرد.

خدایا به ما توفیق بده که این سیر بازگشت را با روسفیدی و موفقیت انجام دهیم و با دل‌های پاک و قلب‌های روشن و اعمال پاک به سمت خداوند برگردیم و در پیشگاه خداوند روسفید محشور شویم.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ «إِنَّا أَعْطَینَاک الْکوْثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّک وَانْحَرْ إِنَّ شَانِئَک هُوَ الْأَبْتَرُ»[13]

خطبه دوم

 

اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین باریء الخلائق اجمعین ثمّ الصلاة و السلام علی سیّدنا و نبیّنا و حبیب قلوبنا و طبیب نفوسنا و شفیع ذنوبنا أبوالقاسم مصطفی محمد (ص) و علی علی أمیرالمؤمنین (ص) و صلّ علی الصدیقة الطاهرة فاطمة الزهراء (س) و علی الحسن (ع) و الحسین (ع) سیدی شباب أهل الجنة و علی أئمة المسلمین علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و الحسن بن علی و الخلف القائم المنتظر (عج) صلواتک علیهم أجمعین

اعوذ بالله السمیع العلیم من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلَا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَأَنتُم مُّسْلِمُونَ»[14]عِبَادَ اللَّهِ أُوصِیکمْ و نَفسِی بِتَقْوَی اللَّه

همه شما و خودم را به پارسائی و تقوای الهی سفارش می‌کنم و چند فراز از نهج‌البلاغه را در توصیه‌های مولا امیرالمؤمنین (ع) به شما عرض می‌کنم.

فرازهایی از خطبه 132 نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین (ع)

«فَإِنَّهُ وَ اللَّهِ الْجِدُّ لَا اللَّعِبُ، وَ الْحَقُّ لَا الْکذِبُ»[15]؛ به خداوند قسم مرگ داستان جدی است که در او هیچ شوخی وجود ندارد و حقیقتی است که در او هیچ دروغی راه ندارد. این داستان روشن و واضح و قطعی چیزی جز مرگ نیست، مرگی که ندای او در گوش‌های شما طنین‌افکن است. فریب آسایش امروز دنیا و ازدحام جمعیت گرد خود را نباشید.

«قَدْ رَأَیتَ مَنْ کانَ قَبْلَک مِمَّنْ جَمَعَ الْمالَ وَ حَذِرَ الْإِقْلالَ، وَ أَمِنَ الْعَواقِبَ طُولَ أَمَلٍ وَ اسْتِبْعادَ أَجَلٍ، کیفَ نَزَلَ بِهِ الْمَوْتُ»[16]؛ درحالی‌که همه شما با چشمان خود مردان و مردانی که قبل از شما اموال فراوانی ذخیره کردند و کسانی که در امنیت بودند و از هر حیث در آسایش بودند و در آمال و آرزوهای دور غرق شده بودند، چگونه مرگ بر آنان نازل شد. علی‌رغم توانایی و دارایی و علی‌رغم آرامش و آسایش ناگهان مرگ بر آنان نازل شد و آنان را از خانه بیرون برد و بر تابوت‌ها قرار داد. دیدید که چطور مردمان تابوت او را دست‌به‌دست گرداندند و بر شانه‌هایشان به سمت قبرستان حمل کردند. آیا ندیدید کسانی که چه آرزوها در دل پروراندند، چه بناهایی که برپا کردند، چه اموالی که اندوختند.

«کیفَ أَصْبَحَتْ بُیوتُهُمْ قُبُوراً، وَ ما جَمَعُوا بُوراً»[17]؛ دیدید که چطور خانه‌های مجلل آنان قبر خراب و تاریک شد و چگونه تمام آنچه اندوخته بودند از آنان گرفته شد.

«وَ صارَتْ أَمْوالُهُمْ لِلْوارِثِینَ»[18]؛ دیدید که اموال آنان پخش شد و می‌بینید که چگونه امروز در برزخی جمع شده‌اند که امروز نمی‌توانند بر حسنات خود بیفزایند.

این داستان آشکار رویاروی تمامی ما قرار دارد و نتیجه‌ای که مولا امیرالمؤمنین (ع) از این بیان زیبا و ادیبانه خودشان درباره مرگ و سرنوشت مقرر تمام بشر بیان کردند، این است:

«فَمَنْ أَشْعَرَ التَّقْوی قَلبَهُ بَرَّزَ مَهَلُهُ، وَ فازَ عَمَلُهُ»[19]؛ اما کسی که در همین زندگی تقوا را در عمق جان نشاند چقدر آرام است و چقدر عمل نیک دارد و آینده روشن در انتظار اوست.

امیدواریم تمام بما بتوانیم این سخنان زیبا و دل‌نشین را آویزه گوش و قلب خود قرار دهیم ان‌شاءالله

شخصیت شهید صیاد شیرازی

شهادت صیاد شیرازی و شهید آوینی دو شخصیتی بودند که در دو صحنه نقش بزرگی داشتند و زندگی آنان برای جوانان و جامعه ما الهام‌بخش است. صیام شیرازی فردی ارتشی بود اما در قله شهادت و ایثار قرار گرفت و آن‌همه در دوره دفاع مقدس و در عرصه‌های گوناگون برای عظمت این کشور در راه خداوند تلاش کرد و از سرداران بزرگ جهاد در راه خداوند بودند.

شخصیت شهید آوینی

مرحوم شهید آوینی متفکر و هنرمندی بود که دغدغه این را داشت که هنر در خدمت آرمان‌های الهی و ارزش‌های قدسی قرار گیرد. زندگی او برای جوانان ما الهام‌بخش است زیرا مجاهدت درراه خداوند و دلدادگی به آرمان‌های الهی الهام‌بخش هنرمندان ماست.

هنر و اهمیت آن در زندگی بشریت

مقدمه هنر مقوله بسیار مهمی است که در زندگی بشر دارای سابقه است اما اگر این هنر در خدمت شهوت‌ها قرار گرفت و در خدمت ظلم و ستم قرار گرفت، به فیلم‌های مخربی تبدیل می‌شود که زندگی بشر را تخریب می‌کند و فساد و تعفن را در زندگی بشر رواج می‌دهد. هنر فیلم و شعر و ادب می‌تواند در خدمت جهاد در راه خداوند و ارزش‌های بزرگ اخلاقی قرار گیرد. فرهنگ ما فرهنگ هنرپروری است و اسلام دینی است که به هنر ارزش بخشیده است و فرهنگ ما آن فرهنگی است که آن‌همه شعرا و ادیبان و هنرمندان بزرگ در او برخاستند.

هنر در نگاه اسلام

هنر گاهی در خدمت شیطان قرار می‌گیرد و در دنیای غرب از فیلم به‌عنوان رواج دهنده فساد و فحشا در جامعه استفاده کردند که این هنر دارای ارزش نیست. هنر زمانی دارای ارزش است که در خدمت عدل و آرمان‌های بزرگ الهی قرار بگیرد و شعر و ادبیات و فیلم و خط و سایر هنرها اگر در چارچوب شرع قرار بگیرد، ارزشمند است. هنر در نگاه اسلام زمانی دارای ارزش است که متعهد باشد و هم در چارچوب شریعت و ضوابط عمل کند و هم آرمان‌های بزرگ اخلاقی و الهی را تعقیب کند. هنر برای بشریت یک ضرورت می‌باشد زیرا روح انسان را تلطیف می‌کند اما هنری که ما را در مسیر درست قرار دهد.

شهید آوینی از شهدای بزرگی است که دغدغه این را داشت که هنر باید در خدمت شریعت و ارزش‌های متعالی قرار بگیرد و باید از این شهید درس بزرگ اسلامی را فرابگیریم.

سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا

آمریکا در طول چند دوره از ریاست‌جمهوری‌های مختلف ملتی باعظمت ملت ایران را تجربه کرده‌اند و دومرتبه امروز در همان راه پیشینیان قدم می‌گذارند. اسرائیل راهی نیست که آمریکا را به نتیجه برساند و این راه، راه بن‌بستی است که در آن حرکت می‌کنند. لابی صهیونیستی و جریاناتی که بر کاخ سفید حاکم است، رئیس‌جمهور آمریکا که فردی بی‌تجربه و ناآگاه است را به سمتی بردند که این‌قدر حرف‌های بی‌جا بزند. بدانید ملت بزرگی که در ده‌ها صحنه انقلاب روسفید بیرون آمده و به بهترین وجه از آزمون‌ها بیرون آمده، در برابر یک نهیب شما قطعاً عقب نخواهد نشست بلکه باعظمت و شکوه در برابر شما ایستادگی خواهند کرد.

انقلاب اسلامی راه روشنی دارد، مسیر واضح و راه درستی را طی می‌کند و آماده است تا با همان منطق دمکراسی در دنیا نشان دهد که آمریکا و جریانات ستمگر غربی در دل ملت‌ها و بخصوص ملت‌های مسلمان جایی ندارد زیرا دنیای اسلام مشاهده می‌کند که شما به‌واسطه اسرائیل برای یک و نیم میلیارد مسلمان دردسر ایجاد کردند. بیایید دست از ستمگری بردارید و ملت‌ها را به حال خود رها کنید زیرا با شیطان و اهریمن‌های غربی نیست بلکه با خداست.

شما امروزه با ملتی آگاه و رشید مواجه شدید که از عهده آنان برنمی‌آیید پس‌ازاین نیز این ملت و جوانان شما را شناخته و برای سرکوب شما آماده است، از نهیب شما نمی‌ترسد و به فضل الهی این ملت این راه روشن و راه نورانی امام راحل و انقلاب اسلامی را ادامه خواهد داد. ظلم و ستم باقی نمی‌ماند و شایسته نیست که در این مسیر گام بردارید زیرا کسی در برابر شما کوتاه نخواهد آمد و بیداری اسلامی در جهان بیداری است که شرق و غرب عالم اسلام را فراگرفته است و همانند چند دهه قبل از آزادی عمل برخوردار نیستید.

بزرگداشت هفته سلامت

بحث سلامت و بهداشت و درمان و تأمین زیرساخت‌های بهداشت و درمان از اصول مهمی است که دولت و مسئولان ما در طول چند برنامه دنبال کردند. بحمدالله در حوزه سلامت و بهداشت و درمان وضع مناسبی را در کشور داریم که البته نباید به این قانع بود. فرهنگ بهداشت و رعایت اصول بهداشتی، فرهنگی است که باید به آن توجه شود و در سال جاری برای بخش بهداشت و سلامت اولویت‌هایی تعیین شده است که باید آن را تعقیب کنند.

عدالت درمانی و سلامت امر مهمی است و باید در این راستا باید سعی کنیم تا کسی به خاطر فقر و ناداری از معالجه مریضی و آسیب‌های خود بازنماند.

سالروز تأسیس بنیاد مسکن

یاد امام خمینی (ره) را در این روز گرامی می‌داریم و از تمام کسانی که برای بحث مسکن تلاش می‌کنند، تلاش کنیم. در طول سال‌های با برنامه‌ریزی‌ها و تدابیر مسئولان و دولت، قیمت مسکن مهار و کنترل شد و از طریق صندوق مهر امام رضا (ع)، بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی در حوزه مسکن طراحی‌های خوبی انجام شد و بودجه‌های خوبی تخصیص داده شد که این مسیر باید ادامه پیدا کند و باید با برنامه‌ریزی کاری کنند که فشار مسکن روی جوانان کاهش پیدا کند و مسیر مسکن به سمتی برود که جوانان به مسکن مناسب دست پیدا کنند.

امیدواریم خداوند همگی ما را در مسیر انجام وظایف خودمان و گره‌گشایی از عموم مردم توفیق روزافزون عنایت بفرماید.

دعا

نسئلک اللهم و ندعوک باسمک العظیم الأعظم الأعزّ الاجل الأکرم یا الله یا ارحم الراحمین اللهم انصر الاسلام و اهله و اخذل الکفر و اهله اللهم انصر جیوش المسلمین و عساکر الموحدین

خدایا دل‌های ما را به انوار محبت و معرفت خود روشن بفرما گام‌های ما را درراه خودت استوار بدار خدایا باران رحمت و برکات مادی و معنوی خود را بر ما فرو فرست ما را از همه آلودگی‌ها دور بدار نسل جوان ما را از تمام آسیب‌ها محافظت بفرما اموات و درگذشتگان این جمع و مؤمنین و مؤمنات را ببخش و بیامرز ارواح تابناک شهدا و روح مطهر شهدا را با سید و سالار شهدا محشور بفرما خدایا همه خدمتگزاران به اسلام و ملت شریف ما و مقام معظم رهبری را مؤید و منصور بدار خدایا از تو می‌خواهیم سلام‌های خالصانه این جمع را در این روز جمعه به محضر سید و سرورمان و آقا و مولایمان حضرت ولی‌عصر ارواحنا له الفداه ابلاغ بفرما ما را از سربازان او مقرر بفرما بر فرج نورانی او تعجیل بفرما

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ «قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ لَمْ یلِدْ وَلَمْ یولَدْ وَلَمْ یکن لَّهُ کفُوًا أَحَدٌ»[20]

 

 

 


. سوره مبارکه اعراف، آیه 43.[1]

. سوره مبارکه حشر، آیه 18. [2]

. نهج‌البلاغه، خطبه 204.[3]

. سوره مبارکه غاشیه، آیه 1.[4]

. سوره مبارکه غاشیه، آیه 17.[5]

. سوره مبارکه روم، آیه 30[6]

. سوره مبارکه غاشیه، آیه 22.[7]

. سوره مبارکه غاشیه، آیات 23 و 24. [8]

. سوره مبارکه بقره، آیه 269.[9]

. سوره مبارکه اعلی، آیات 10 و 11.[10]

. سوره مبارکه غاشیه، آیات 23 و 24.[11]

. سوره مبارکه غاشیه آیات 25 و 26.[12]

. سوره مبارکه کوثر. [13]

. سوره مبارکه آل عمران، آیه 102.[14]

. نهج البلاغه، خطبه 132.[15]

. همان.[16]

. همان. [17]

. همان.[18]

. همان.[19]

. سوره مبارکه توحید.[20]