فقه تربیتی

 

احکام تربیت فرزند

بیست و نهمین جلد از سلسله مجلدات فقه تربیتی با نام «فقه تربیتی؛ وظایف نهادهای تربیتی (1) - خانواده» از آیت الله علیرضا اعرافی و تحقیق و نگارش جواد ابراهیمی و نظارت علمی سیدنقی موسوی توسط موسسه اشراق و عرفان به زیور طبع آراسته شده است.  این کتاب در سه فصل سامان یافته است. فصل اول به «تبیین موضوع» اختصاص یافته است. فصل دوم «وظیفه عام والدین در تربیت» را به تفصیل مورد بررسی اجتهادی و استنباطی قرار داده است.  فصل سوم به «وظیفه خاص والدین در تربیت» و بررسی حکم شرعی و وظیفه دینی آنان همت گماشته و آیات و روایات را با ابزار اجتهادی به محک آزمون نهاده و در نهایت گزاره¬های هنجارین در این زمینه را استنباط کرده است.

 مشخصات ظاهری:408 ص     قیمت: 40۰۰۰ تومان

 

 

آیت الله علیرضا اعرافی

مؤلف
استاد علیرضا اعرافی
متولد: ۱۳۳۸ میبد
تخصص: فقه، اصول، فلسفه

حجت الاسلام و المسلمین سید نقی موسوی

تحقیق و نگارش
جواد ابراهیمی
عضو گروه فقه تربیتی 

 

فقه تربیتی جلد3

«تعلیم و تعلم قرآن و حدیث» در سطوح قرائت و خواندن الفاظ، یادسپاری و حفظ و درنهایت فهم و تدبر آن همواره مورد اهتمام شخص پیامبر(ص) و ائمه معصوم(ع) بوده است و بررسی احکام فقهی این سطوح و استنباط احکام مسائل و موضوعات آن در عرصه فقه تربیتی موردتوجه و عنایت است.
در این راستا کتاب حاضر، به‌عنوان سومین جلد از سلسله مجلدات فقه تربیتی، تلاش دارد حکم فقهی «تعلیم و تعلم قرآن و حدیث» را به دست آورد و افعال مکلفان، اعم از فراگیران، آموزگاران و دیگر عوامل تربیت را از منظر فقهی موردمطالعه قرار دهد.
مشخصات ظاهری:596 ص       قیمت: 40۰۰۰ تومان  
 
 

 

 

مؤلف
استاد علیرضا اعرافی
متولد: ۱۳۳۸ میبد
تخصص: فقه، اصول، فلسفه

تحقیق و نگارش

سید عنایت الله کاظمی

 

فقه تربیتی جلد 1

فراهم کردن زمینه‌های رشد «جسمانی» و تأمین نیازهای طبیعی و مادی کودک، از جمله وظایف «تربیتی» والدین و مربیان است و از آنجا که فقه تربیتی باهدف تعیین احکام شرعی رفتارهای اختیاری مکلفان در عرصه تعلیم و تربیت، در تلاش است تا با استفاده از روش‌شناسی اجتهادی و استنباطی، به این هدف دست یابد، لازم است یکی از عرصه‌های تربیتی مورد بحث را «تربیت جسمانی» قرار دهد. از این رو، کتاب پیش‌رو با رویکرد فقهی به مباحث «تربیت جسمانی»، در صدد است مباحثی چون ارضاع(شیردادن)، حضانت، نفقه و فعالیت‌های بدنی را مورد بررسی اجتهادی قرار داده و احکام آن را به دست آورد.
مشخصات ظاهری:324 ص       قیمت: 25۰۰۰ تومان  
 
 

 

 

مؤلف
استاد علیرضا اعرافی
متولد: ۱۳۳۸ میبد
تخصص: فقه، اصول، فلسفه

تحقیق و نگارش

محمد قاسم رجایی

 

تماس با ما


: قم-خیابان معلم-معلم8-فرعی دوم سمت راست-پلاک59(طبقه اول)
: 2537748540(98+)
  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.